MLADÍ HASIČI

Jsme sbor dobrovolných hasičů, který pracuje s mládeží již mnoho let. Vedoucí a instruktoři jsou členy našeho sboru a mládeži se věnují po celý rok. Dětí, které se pomalu seznamují s hasičinou. Jedná se o kroužek takzvané hasičské přípravky. v hasičské zbrojnici. Dále se pak účastní závodů a různých společenských akcí, na kterých předvádí, co se již naučili. Poprvé jsme se s pojmem hasičská přípravka setkali v roce 2006 na mistrovství Evropy v požárním sportu, kde jsme viděli vystoupení dětí tohoto věku.
V roce 2009 jsme se měli možnost podívat na festival hasičských přípravek kolektivu mladých hasičů, který byl součástí hasičské olympiády v Ostravě.  Zde jsme se rozhodli, že bychom se chtěli této věkové kategorii také věnovat. Zároveň nám rostl zájem dětí předškolního věku, navštěvovat náš kroužek mladých hasičů (děti od 6 do 15 let). A tak po dlouhých přípravách v říjnu roku 2012 se lvíčátka poprvé sešla. První rok jsme se spíše s touto věkovou kategorií seznamovali. Zkoušeli jsme, co všechno děti zvládnou. Za tento první rok mají děti za sebou spoustu závodů a vystoupení. Zúčastnili se krajského festivalu přípravek ve Štěpánkovicích. V roce 2014 se podívali se svou ukázkou dokonce do zahraničí a to do Mikolowa v Polsku. Dále se také zúčastnili setkání přípravek v Břehách nedaleko Pardubic nebo například krajského festivalu přípravek v Michálkovicích.

MLADÍ HASIČI VE VĚKU 6 - 15 let.

Působíme při SDH Klimkovice.
Scházíme se v hasičské zbrojnici. Každý rok se účastníme nejrůznějších pohárových soutěží nejen v požárním útoku ale také například závodů v uzlování nebo závodů 60m s překážkami. Náš sbor pro nás také pořádá dva tábory (letní a zimní), soustředění, mikulášskou nadílku, vánoční dílny, výlety či návštěvy bazénu.
Zúčastnili se Dnu s hasiči v Centru bezpečné jízdy Libros v Ostravě. Vystupovali na spoustě akcí pořádaných sbory a obcemi v okolí. Od roku 2005 pořádáme letní tábory pro děti. První tábory probíhaly ve vojenském prostoru Libavá. Od roku 2008 pak probíhají letní tábory v jižních Čechách za obcí Jistebnice nedaleko tábora. (Výjimkou byl rok 2015, kdy se tábor konal v Dědově u Broumovských skal). Děti jsou ubytovány ve stanech s podsadou, což dodává správnou atmosféru tábora.V průběhu tábora vyjíždíme také na několik výletů. (Písek, Tábor, Bechyně….). Strava je pak připravována na tábořišti vlastní. Do její přípravy jsou děti také zapojeny. K dispozici je velká louka a les, především na hry. Největším lákadlem je pak obrovský rybník, na kterém se využijí naše čluny. Celou dobu je však dbáno na bezpečnost dětí a tak plovací vesty jsou samozřejmostí. Kromě vodních radovánek je pro děti nachystaný pestrý a hlavně originální program každý rok s jinou tématikou.

sl. Langrová Radka
Vedoucí mládeže
Zástupce starosty SDH
Starosta SDH a velitel JSDH
p. Makový Martin
p. Mika Ondřej
mob. 604 504 162
mob. 725 384 244
mob. 724 189 240
SDH Klimkovice 2020